Jest odpowiedź widącego producenta agregatów malarskich turbinowych RIGO na zapotrzebowanie na pistolet zdolny nakładać system Dialcolor za pomocą tradycyjnego kompresora.
O dawna pytacie nas o pistolet do kopresora ze zbiornikiem. Wielu z Was ma już za sobą nieudane próby użycia wielu innych pistoletów dostępnych na rynku, np. do gęstych mas. Dialcolor, ze względu na swą budowę i delikatną strukturę, wymaga wpecyficznego narzędzia do aplikacji. Multikolorowa zawiesina, jaką jest Dialcolor, zmusza do zastosowania pistoletu, który przy niewielkim ciśnieniu rozłoży równomiernie ten system na podłożu. Stosowanie pistoletów o zbyt wąskich kanałach farby powoduje, iż frakcje o wyższej gęstości (takie są z regóły krople ciemne w Dialcolorze) nie przechodzą płynnie i "uderzają" okresowo większym strumieniem. To powioduje, że musimy podnosić ciśnienie co uszkadza strukturę Dialcoloru, a uzyskanie równomiernego rozłożenia wszystkich kolorów jest praktycznie nie możliwe. Wzrasta też zapylenie podczas pracy.
Rozwiązniem stały się turbiny, które przy niewiekim ciśnieniu i dużej ilości powietrza (ok. 2000l/min) stały się wiodącym narzędziem do aplikacji Dialcoloru. Niemniej często pytacie nas o pistolety do kompresorów. Do tej pory nie było dostępnych takich odpowiednich w wersji ze zbiornikiem przy pistolecie. Jedyną opcją był oddzielny zbiornik ciśnieniowy, rozwiązanie drogie i kłopotkiwe w użyciu na mniejszy metrażach.
W odpowiedzi na zapotrzebowanie RIGO wprowadziło do oferty Pistolet w innowacyjnej technologii LVLP


AXV-AS
AXV_AS

Pistolet jest wyposażony w 3 osłonki dyszy i 5 dysz (dostępnych jest jeszcze dodatkowe 5 rozmiarów). Co rewolucyjne w tego typu pistoletach, iglica jest stożkowa i nie trzeba jej wymieniać w komplecie z dyszą. To sprawia, że przezbrojenie pistoletu na inną farbę jest bardzo szybkie i tanie.
Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii LVLP (niska objętość, niskie ciśnienie) oraz szrokim kanałom farby udało się uzyskać pistolet prawie doskonały. Nie potrzebuje on tyle powietrza co HVLP, a więc wyagania co do kompresora nie są takie duże, oraz nie powoduje on tzw. rozkurzu przy aplikacji.

Pistolet jest już dostępny w naszym sklepie. 

Kup teraz